Forklift Kiralama

Forklift Kiralama Hizmetleri

İstanbul'un her yerine istediğiniz her model folklift kiralama işlerinizi en hızlı ve en güvenli yapmaktayız. Bize bu numaralardan ulaşmanız yeterlidir.

Kiralık Forklift, yüklerin taşınmasında, istiflenmesinde, yüklenmesinde ve indirilmesinde pratik çözümler sunmakta, üstelik sorunsuz forklitleri sunarak işletmelerin işlerini hızlı ve pratik bir şekilde tamamlamasına yardımcı olmaktadır. Forklift kiralama firması, hizmet kalitesini en üst seviyede tutarak müşteri memnuniyetini ön plana almakta, tamir, bakım ve yedek parça gibi hizmetleri de aksatmadan üstlenmektedir. Kiralık Forklift hizmetlerinde önemli olan sorusuz iş makinelerinin sunulması, operatörlü ya da operatörsüz iş makineleri ile yüksek hizmet kalitesinin verilmesidir. Forklift firması, bakımları tam olarak yapılmış ikinci el ya da sıfır iş makinelerini kiralamaya vermekte, forklitlerin periyodik bakım zamanlarını aksatmayarak sorunsuz hizmet vermesini sağlamaktadır. Kiralık forklift hizmetinden yararlanmak da işletmelerin iş makinesi giderlerini önemli ölçüde azaltmaktadır. Kiralık Forklift hizmetinden yararlanılırken yıllık harcanacak bedel net olarak bilinmekte, arıza ya da farklı bir olumsuz durumla karşı karşıya gelme sorunu ortadan kalktığı için ekstra giderler de tamamen son bulmaktadır. Bu durum, şirketlerin muhasebe yükünü de azaltmakta, ekstra ödemeler çıkmadığı için de iş makinesi giderleri için ayrılan bütçenin şaşmamasını sağlamaktadır. 

Folklift Kiralamak Vergiden Kolaylık Sağlar Mı?

Satın alma yerine forklift kiralama yöntemi tercih edildiğinde bütün bunlara gerek kalmamaktadır. Sermaye ya da kredi kullanmadan forklift ihtiyacı karşılanabilmektedir. Kiralık forklift giderleri muhasebeleştirerek vergi avantajı elde edilmektedir. Forklift için onarım ve bakım personelinin istihdam edilmek zorunda kalınmamaktadır. Kiralama hizmetinden yararlanıldığında bakım, onarım, yedek parça, lastik gibi giderler için para ödenmemektedir. Forklift bakım onarım, yedek parça temini için harcanan zaman ve para külfeti tamamen ortadan kalkmaktadır. Kiralama hizmetinde iş yoğunluğuna bağlı olarak forklift sayısı kolaylıkla arttırıp azaltılabilmektedir. Sadece kiralama bedeli hesaplanarak net yıllık forklift kullanım bütçesi kolaylıkla yapılabilmektedir.

Folklit Kiralamak Avantajlı Mıdır?

Forklift kiralama hizmeti, satın almadan çok daha avantajlıdır. Çünkü satın alma hizmeti, her zaman pahalıdır. Satın alırken ya sermayenin bir kısmı bu iş makinelerine ayrılmakta, ya da bankadan iş geliştirme kredisi alarak faiziyle geri ödenmektedir. Bunun yanında satın alınan forkliftin tamir ve bakımı için bir tamir merkeziyle anlaşılması gerekmektedir. Bu yapılmazsa firma bünyesinde bir bakım ve onarım merkezi kurulmalıdır. Bu da ekstra bir personel istihdamı gibi bir durumu ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca iş makineleri için amortisman gideri ayrılması gerekmektedir. Çünkü belli bir kullanım süresi içinde istifleyici yıpranmakta, bu nedenle yeni bir istifleyici ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Ayrıca yıllık bütçe yapılırken beklenmeyen durumlar için belli bir meblağın ayrılması gereklidir. Bunun ne kadar miktarı kapsayacağı öngörülemediği için kazancın belli bir oranının beklenmeyen durumlar için ayrılmalıdır.

TÜM BLOG YAZILARI

Dökümantasyon